انزال زودرس در مردان و درمان آن

انزال زودرس

انزال زودرس با انزالی آشکار می­شود که قبل یا مدت کوتاهی (تقریباً 1 دقیقه) بعد از دخول واژنی و قبل از اینکه دلخواه فرد باشد روی می­دهد. این نشانه­ ها باید حداقل به مدت 6 ماه وجود داشته باشند و باید تقریباً در تمام (در حدود 75 تا 100%) موقعیت­های فعالیت جنسی تجربه شده باشند و موجب ناراحتی قابل ملاحظه باالینی در فرد می­شوند.

انزال زودرس در مردان و درمان
انزال زودرس در مردان و درمان

شیوع

به صورت بین­المللی، بیش از 20 تا 30 درصد مردان 18 تا 17 ساله در مورد اینکه با چه سرعتی انزال کنند، نگران هستند و 1 تا 3 درصد مردان مبتلا به این اختلال تشخیص داده خواهند شد. شیوع انزال زودرس با بالا رفتن سن افزایش می­یابد.

درمان انزال زودرس در مردان

در درمان انواع اختلالات جنسی می­توان از دارو­درمانی، درمانهای روانی از جمله گروه ­درمانی، رفتاردرمانی و درمان­های تحلیلی بهره برد.

2 thoughts on “انزال زودرس در مردان و درمان آن

  1. سلام وقت بخیر آقا رهنمایی از شما داشتم من ازدواج کردم ۴سال ولی متاسفانه اصلا راضی نیستم هم آلت تناسلی کوچک هم خیلی زود خالی میشم همش دعوا داریم سر این موضوع ازتون خواهش میکنم کمکم کنید باتشکر فراوان

    1. سلام و ایام به کام
      حال شما قابل درک است و موجب تعارض در درون و نیز روالبط بین فردی شما شده است اما بهتر است مشاوره گرفته شود تا بیشتر بررسی تخصصی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *